Koken Impact Socket 1" Drive 48mm x 70mm Long 6PT 18400M48
SKU 18400M48
Availability:
in stock, ready to be shipped
FEATURES
- 18400M Impact Socket
- 1" drive
> Flat drive
> 6-point
> Metric
> Made in Japan
> Cold forged heat treated
> Chrome Molybdenum Alloy exceeding
> DIN 3129, ISO2572-2 Standards
SPECIFICATIONS
Size 48mm
Length 70mm